Views: 0 Author: Site Editor ເວລາເຜີຍແຜ່: 2026-09-10 ຕົ້ນກໍາເນີດ: ເວັບໄຊ
ຍຸກຂອງບ່ອນຈອດລົດທີ່ມືດມົວ, ເຕັມໄປດ້ວຍເງົາໄດ້ສິ້ນສຸດລົງຢ່າງເປັນທາງການ.
ແສງ hexagon ປ່ຽນພື້ນທີ່ເຮັດວຽກຂອງທ່ານຈາກພື້ນທີ່ເກັບມ້ຽນຈືດໆໄປສູ່ສະພາບແວດລ້ອມລະດັບມືອາຊີບ. ລຸ້ນ 2026 ຂອງ garage hexagon lights ໃຫ້ຄວາມສະຫວ່າງແລະປະສິດທິພາບທີ່ບໍ່ເຄີຍມີມາກ່ອນ. ຢ່າງໃດກໍຕາມ, ການເລືອກຊຸດທີ່ສົມບູນແບບສໍາລັບຄວາມຕ້ອງການສະເພາະຂອງທ່ານແລະງົບປະມານສະເຫນີສິ່ງທ້າທາຍທີ່ແທ້ຈິງ.
ຄູ່ມືນີ້ສະເໜີລາຍຊື່ຊຸດ 10 ອັນທຳອິດຂອງພວກເຮົາສຳລັບປີ 2026. ພວກເຮົາໄດ້ທົດສອບແຕ່ລະລະບົບຢ່າງເຂັ້ມງວດ, ຈັດປະເພດພວກມັນຕາມປະສິດທິພາບ, ມູນຄ່າ ແລະການນຳໃຊ້ທີ່ຕັ້ງໃຈ. ຄໍາແນະນໍາທັນທີຂອງພວກເຮົາປະກອບມີລະບົບ HYPERLITE ສໍາລັບທີ່ດີທີ່ສຸດໂດຍລວມ, VEVOR ສໍາລັບມູນຄ່າທີ່ດີທີ່ສຸດ, ແລະທາງເລືອກ CRI ສູງສໍາລັບທີ່ດີທີ່ສຸດສໍາລັບຜູ້ຊ່ຽວຊານ. ເຫຼົ່ານີ້ໄຟນໍາພາ hexagon ເປັນຕົວແທນຂອງຈຸດສູງສຸດຂອງເຕັກໂນໂລຊີໃນປະຈຸບັນ. ການເລືອກໄຟ garage hexagon ທີ່ຖືກຕ້ອງ elevates ທັງຮູບແບບແລະການທໍາງານ.
ເລືອກ a ຊຸດແສງ hexagon ທີ່ມີການຢັ້ງຢືນ UL ຫຼື ETL ສໍາລັບການດໍາເນີນງານທີ່ປອດໄພ.
ຄິດໄລ່ lumens ທີ່ຈໍາເປັນໂດຍການຄູນ garage square footage ຂອງທ່ານໂດຍ 70 ຫາ 150 lumens ຕໍ່ຕາແມັດ.
ເລືອກໄຟທີ່ເຮັດດ້ວຍອາລູມີນຽມເພື່ອໃຫ້ສາມາດໃຊ້ງານໄດ້ 80,000+ ຊົ່ວໂມງ ແລະ ຫຼີກລ່ຽງຄວາມລົ້ມເຫຼວໃນຕອນຕົ້ນ.
ເລືອກຊຸດທີ່ມີ CRI 90 ຫຼືສູງກວ່າສໍາລັບສີທີ່ຖືກຕ້ອງໃນລາຍລະອຽດແລະວຽກງານສີ.
ລົງທຶນໃນລະບົບໂມດູລາເພື່ອເພີ່ມແຜງເພີ່ມເຕີມໃນພາຍຫຼັງຍ້ອນວ່າພື້ນທີ່ເຮັດວຽກຂອງທ່ານເຕີບໃຫຍ່.
ຂະບວນການປະເມີນຜົນຂອງພວກເຮົາໄດ້ເລີ່ມຕົ້ນດ້ວຍຊຸດທີ່ນິຍົມຫຼາຍກວ່າ 30 ຊຸດທີ່ມີຢູ່ໃນຕະຫຼາດ. ພວກເຮົາໄດ້ຊື້ແຕ່ລະລະບົບໂດຍກົງຈາກຊ່ອງທາງຂາຍຍ່ອຍເພື່ອຮັບປະກັນການທົດສອບທີ່ບໍ່ມີອະຄະຕິ. ທ່ານຕ້ອງການຄວາມຫມັ້ນໃຈວ່າຄໍາແນະນໍາຂອງພວກເຮົາສະທ້ອນໃຫ້ເຫັນເຖິງການປະຕິບັດຕົວຈິງ, ບໍ່ແມ່ນການຮຽກຮ້ອງຂອງຜູ້ຜະລິດ.
ພວກເຮົາໄດ້ສ້າງຕັ້ງຫ້າມາດຕະຖານຫຼັກສໍາລັບທຸກຊຸດທີ່ພວກເຮົາທົດສອບ. ຜົນຜະລິດ Lumen ສ້າງເປັນເມຕຣິກຕົ້ນຕໍ, ຍ້ອນວ່ານີ້ກໍານົດຄວາມສະຫວ່າງຕົວຈິງໃນພື້ນທີ່ເຮັດວຽກຂອງທ່ານ. ພວກເຮົາວັດແທກແຕ່ລະລະບົບໂດຍໃຊ້ເຄື່ອງວັດແທກແສງສະຫວ່າງທີ່ປັບຕົວຢູ່ໃນສະພາບແວດລ້ອມທີ່ຄວບຄຸມ. ດັດຊະນີການສະແດງສີ (CRI) ເປັນອັນດັບສອງ, ເພາະວ່າການຮັບຮູ້ສີທີ່ຖືກຕ້ອງແມ່ນສໍາຄັນຕໍ່ວຽກງານລາຍລະອຽດແລະຄວາມແມ່ນຍໍາ.
ຄຸນນະພາບການກໍ່ສ້າງໄດ້ຮັບນ້ໍາຫນັກເທົ່າທຽມກັນໃນລະຫວ່າງການປະເມີນຂອງພວກເຮົາ. ພວກເຮົາໄດ້ກວດເບິ່ງວັດສະດຸທີ່ຢູ່ອາໄສ, ຄວາມທົນທານຂອງຕົວເຊື່ອມຕໍ່, ແລະຄວາມແຂງຂອງແຜງ. ຄວາມງ່າຍຂອງການຕິດຕັ້ງແມ່ນປັດໄຈອັນໃຫຍ່ຫຼວງເຂົ້າໃນການໃຫ້ຄະແນນຂອງພວກເຮົາ. ພວກເຮົາກໍານົດເວລາການຕິດຕັ້ງແຕ່ລະຄັ້ງ ແລະສັງເກດເຫັນຂັ້ນຕອນທີ່ສັບສົນ ຫຼືຮາດແວທີ່ຂາດຫາຍໄປ. ລາຄາໄດ້ລວມເອົາເງື່ອນໄຂຂອງພວກເຮົາ, ອະນຸຍາດໃຫ້ພວກເຮົາປະເມີນມູນຄ່າທີ່ກ່ຽວຂ້ອງກັບການປະຕິບັດ.
ການຢັ້ງຢືນຄວາມປອດໄພຮຽກຮ້ອງໃຫ້ພວກເຮົາເອົາໃຈໃສ່ຢ່າງເຂັ້ມງວດທີ່ສຸດ. ພວກເຮົາປະຕິເສດຊຸດໃດໆທີ່ຂາດການຢັ້ງຢືນ UL ຫຼື ETL ໂດຍບໍ່ມີຂໍ້ຍົກເວັ້ນ. ເຄື່ອງຫມາຍເຫຼົ່ານີ້ຢືນຢັນການທົດສອບເອກະລາດຕໍ່ກັບມາດຕະຖານຄວາມປອດໄພທີ່ໄດ້ຮັບການຍອມຮັບ. ທ່ານບໍ່ຄວນປະນີປະນອມໃນຈຸດນີ້, ໂດຍບໍ່ຄໍານຶງເຖິງຂໍ້ຈໍາກັດດ້ານງົບປະມານ. ບໍ່ຢັ້ງຢືນ ໄຟ LED hexagon ເຮັດໃຫ້ເກີດໄຟໄຫມ້ແລະອັນຕະລາຍໄຟຟ້າທີ່ບໍ່ມີການປະຫຍັດຄ່າໃຊ້ຈ່າຍສາມາດສະແດງໃຫ້ເຫັນເຫດຜົນ.
Lumens ວັດແທກຜົນຜະລິດແສງສະຫວ່າງທັງຫມົດ. ຄຸນຄ່າ lumen ທີ່ສູງຂຶ້ນເຮັດໃຫ້ຄວາມສະຫວ່າງສະຫວ່າງກວ່າໃນທົ່ວພື້ນບ່ອນຈອດລົດແລະຫນ້າວຽກຂອງທ່ານ. ບ່ອນຈອດລົດສອງຄັນແບບປົກກະຕິຕ້ອງການປະມານ 20,000 ຫາ 30,000 lumens ສໍາລັບການຄຸ້ມຄອງທີ່ພຽງພໍ. ທ່ານສາມາດຄິດໄລ່ຄວາມຕ້ອງການຂອງທ່ານໂດຍການຄູນຮູບສີ່ຫຼ່ຽມມົນຂອງ garage ຂອງທ່ານໂດຍ 70 ຫາ 100 lumens ຕໍ່ຕາແມັດ.
CRI ສະແດງຄວາມຖືກຕ້ອງຂອງສີໃນລະດັບ 0 ຫາ 100. ຄ່າ CRI ສູງກວ່າ ໝາຍ ເຖິງສີທີ່ມີລັກສະນະເປັນທໍາມະຊາດແລະຄວາມຈິງຫຼາຍກວ່າເກົ່າ. ແສງສະຫວ່າງຕາມປົກກະຕິຄະແນນປະມານ 80 CRI. ລະດັບມືອາຊີບ garage hexagon lights ມັກຈະບັນລຸ 90 ຫຼືສູງກວ່າ, ເຮັດໃຫ້ມັນເຫມາະສົມສໍາລັບການຈັບຄູ່ສີແລະລາຍລະອຽດພາຍໃນ.
ອຸນຫະພູມສີອະທິບາຍຄວາມອົບອຸ່ນທາງສາຍຕາ ຫຼືຄວາມເຢັນຂອງແສງ. ວັດແທກໃນ Kelvin, ມູນຄ່າຕ່ໍາປະມານ 3000K ເຮັດໃຫ້ມີແສງສະຫວ່າງສີເຫຼືອງອົບອຸ່ນ. ຄ່າທີ່ສູງກວ່າໃກ້ກັບ 6500K ໃຫ້ຄວາມຄົມຊັດ, ຄ້າຍກັບແສງກາງເວັນ. ເຈົ້າຂອງ garage ສ່ວນໃຫຍ່ມັກ 5000K ຫາ 6500K ສໍາລັບການເບິ່ງເຫັນສູງສຸດແລະຫຼຸດຜ່ອນຄວາມເມື່ອຍລ້າຂອງຕາໃນລະຫວ່າງວຽກງານລາຍລະອຽດ.
ແຫຼ່ງຮູບ: pexels
ພາກນີ້ສະແດງໃຫ້ເຫັນຜູ້ປະຕິບັດທີ່ດີທີ່ສຸດຢ່າງແທ້ຈິງຈາກການທົດສອບຂອງພວກເຮົາ. ຊຸດເຫຼົ່ານີ້ໃຫ້ຄວາມສະຫວ່າງພິເສດ, ການກໍ່ສ້າງທີ່ເຫນືອກວ່າ, ແລະຜົນໄດ້ຮັບລະດັບມືອາຊີບ. ເຈົ້າຈະພົບເຫັນທາງເລືອກທີ່ປ່ຽນບ່ອນຈອດລົດຂອງເຈົ້າໃຫ້ເປັນບ່ອນເຮັດວຽກທີ່ມີຄຸນນະພາບ.
The Hykoont 700W 14-Grid Garage Light ຢືນເປັນທາງເລືອກລວມຍອດນິຍົມຂອງພວກເຮົາສໍາລັບປີ 2026. ລະບົບນີ້ສ້າງສິ່ງທີ່ພິເສດ. 80,000 lumens , ໄກເກີນຂອບເຂດ 30,000-lumen ພວກເຮົາຖືວ່າເປັນສິ່ງຈໍາເປັນສໍາລັບສະພາບແວດລ້ອມການເຮັດວຽກທີ່ຮ້າຍແຮງ. ທ່ານໄດ້ຮັບຄວາມສະຫວ່າງທີ່ມີຄຸນນະພາບໃນກາງເວັນຢູ່ທີ່ 6500K, ເຊິ່ງກໍາຈັດເງົາແລະເປີດເຜີຍທຸກລາຍລະອຽດໃນທົ່ວພື້ນທີ່ເຮັດວຽກຂອງທ່ານ.
ຂໍ້ມູນການຂາຍຢືນຢັນຄວາມນິຍົມຂອງມັນ. ໃນເດືອນແລ້ວນີ້, ລູກຄ້າ 4,613 ຄົນໄດ້ຊື້ຊຸດນີ້, ແລະມັນຮັກສາການຈັດອັນດັບ 4.6 ຈາກ 5. ການທົບທວນຄືນຂອງຜູ້ໃຊ້ຢ່າງຕໍ່ເນື່ອງຍ້ອງຍໍຄວາມສະຫວ່າງທີ່ສຸດແລະຄວາມງາມທີ່ເປັນມືອາຊີບ. ຜູ້ຊື້ຫຼາຍຄົນໃຊ້ມັນຢູ່ໃນຫ້ອງວາງສະແດງທີ່ຄຸນນະພາບການນໍາສະເຫນີໂດຍກົງຜົນກະທົບຕໍ່ຄວາມສໍາເລັດຂອງທຸລະກິດຂອງພວກເຂົາ. ລະບົບດັ່ງກ່າວໄດ້ກາຍເປັນຜູ້ປະຕິບັດສູງສຸດໃນ TikTok ສໍາລັບຄໍາຮ້ອງສະຫມັກການຄ້າທີ່ມີເພດານສູງ, ສະແດງໃຫ້ເຫັນເຖິງຄວາມຄ່ອງແຄ້ວຂອງມັນນອກເຫນືອຈາກບ່ອນຈອດລົດທີ່ຢູ່ອາໄສ.
ໃນລາຄາ $189.99, ຊຸດນີ້ໃຫ້ຄຸນຄ່າທີ່ໂດດເດັ່ນ. ທ່ານໄດ້ຮັບແສງສະຫວ່າງຊັ້ນນໍາທາງການຄ້າໂດຍບໍ່ຕ້ອງຈ່າຍລາຄາຊັ້ນນໍາທາງການຄ້າ. ການຕັ້ງຄ່າ 14-grid ກວມເອົາພື້ນທີ່ຂະຫຍາຍຢ່າງມີປະສິດທິພາບ, ຫຼຸດຜ່ອນຈໍານວນຂອງ fixtures ທີ່ທ່ານຕ້ອງການຊື້. ຜົນຜະລິດ lumen ສູງນີ້ຮັບປະກັນວ່າທ່ານສາມາດເບິ່ງເຫັນໄດ້ຊັດເຈນເຖິງແມ່ນວ່າຢູ່ໃນມຸມທີ່ໄກທີ່ສຸດຂອງ garage ຂອງທ່ານ.
High-Power Industrial (720W+) ເປັນຕົວແທນຂອງຕະຫຼາດ Blue Ocean ທີ່ມີຈັງຫວະທີ່ເຂັ້ມແຂງ. ການຂາຍລາຍເດືອນ 4,600+ ສໍາລັບຫົວຫນ່ວຍທີ່ມີສະເປັກສູງຊີ້ບອກເຖິງ niche ທີ່ມີກໍາໄລສໍາລັບຫ້ອງວາງສະແດງຂະຫນາດໃຫຍ່ທີ່ຊຸດມາດຕະຖານສະແດງໃຫ້ເຫັນວ່າບໍ່ພຽງພໍ. ຜູ້ຮັບເໝົາການຄ້າ ແລະຫ້ອງວາງສະແດງລົດຍົນນັບມື້ນັບເປັນຄູ່ຮ່ວມງານກັບຜູ້ຜະລິດທີ່ສະເໜີໃຫ້ລະບົບທີ່ສົດໃສເຫຼົ່ານີ້.
ຕຳແໜ່ງຮອງຊະນະເລີດຂອງພວກເຮົາແມ່ນໄດ້ແກ່ຊຸດທີ່ປະກອບດ້ວຍຊັ້ນບິນລວມ ອາລູມິນຽມຮອງ . ທາງເລືອກວັດສະດຸນີ້ໂດຍພື້ນຖານແລ້ວມີການປ່ຽນແປງອາຍຸຍືນແລະປະສິດທິພາບຂອງຜະລິດຕະພັນ. ອາລູມິນຽມເຮັດຫນ້າທີ່ເປັນບ່ອນລະບາຍຄວາມຮ້ອນ, ດຶງພະລັງງານຄວາມຮ້ອນອອກຈາກໄຟ LED ແລະກະຈາຍມັນໄປສູ່ອາກາດອ້ອມຂ້າງ.
ຄວາມແຕກຕ່າງຂອງການນໍາຄວາມຮ້ອນລະຫວ່າງວັດສະດຸແມ່ນ staggering. ອະລູມີນຽມ A380 ສຳເລັດຜົນ 96 W/m·K , ໃນຂະນະທີ່ພາດສະຕິກທີ່ເຮັດດ້ວຍສີດແມ່ນບັນລຸພຽງແຕ່ 0.1–0.3 W/m·K. ຄວາມແຕກຕ່າງ 480 ເທົ່ານີ້ມີຜົນກະທົບໂດຍກົງຕໍ່ອຸນຫະພູມຈຸດພາຍໃນແຕ່ລະ LED. ເຮືອນອາລູມີນຽມຮັກສາອຸນຫະພູມຢູ່ລະຫວ່າງ 65 ອົງສາ C, ໃນຂະນະທີ່ເຮືອນພາດສະຕິກສູງເຖິງ 95 ອົງສາຫຼືສູງກວ່າ.
ຄວາມແຕກຕ່າງຂອງອຸນຫະພູມນີ້ກໍານົດອາຍຸຂອງລະບົບຂອງທ່ານ. ການຄາດຄະເນຕະຫຼອດຊີວິດຂອງ TM-21 ສະແດງໃຫ້ເຫັນອຸປະກອນທີ່ເຮັດດ້ວຍອາລູມິນຽມຢູ່ໄດ້ເຖິງ 80,000+ ຊົ່ວໂມງ. ທາງເລືອກພາດສະຕິກລົ້ມເຫລວພາຍໃຕ້ 35,000 ຊົ່ວໂມງ. ຄວາມແຕກຕ່າງທີ່ປະຕິບັດໄດ້ຫມາຍຄວາມວ່າທ່ານປ່ຽນລະບົບອາລູມິນຽມຫຼັງຈາກແປດປີຂອງການນໍາໃຊ້ປະຈໍາວັນ, ໃນຂະນະທີ່ຫນ່ວຍງານພາດສະຕິກອາດຈະລົ້ມເຫລວພາຍໃນສິບແປດເດືອນ.
ທີ່ຢູ່ອາໄສພາດສະຕິກຈັບຄວາມຮ້ອນພາຍໃນທໍ່ LED, ຟົດສະຟໍທີ່ຊຸດໂຊມແລະເຮັດໃຫ້ສີເຫຼືອງຖາວອນພາຍໃນປີທໍາອິດ. ອຸນຫະພູມພາຍໃນສາມາດບັນລຸເຖິງ 180°F, ຕາກແດດອອກ capacitors electrolytic ໃນຄົນຂັບໄດ້. ນີ້ນໍາໄປສູ່ຄວາມລົ້ມເຫຼວຂອງຜູ້ຂັບຂີ່ຢູ່ທີ່ປະມານ 1,500 ຊົ່ວໂມງແລະການຫຼຸດລົງ 50% lumen ພາຍໃນຫົກເດືອນ. ເຮືອນອາລູມິນຽມຮັກສາອຸນຫະພູມຢູ່ໃກ້ກັບ 130 ° F, ຊ່ວຍໃຫ້ຜູ້ຂັບຂີ່ຢູ່ລອດປະມານ 50,000 ຊົ່ວໂມງໃນຂະນະທີ່ຮັກສາ 95% ຂອງຜົນຜະລິດ lumen ໃນໄລຍະສາມປີ.
ແສງສະຫວ່າງ garage hexagon ລະດັບມືອາຊີບທີ່ມີການກໍ່ສ້າງອາລູມິນຽມຮັກສາຄວາມສະຫວ່າງຂອງແສງ 6500K ຂອງເຂົາເຈົ້າສໍາລັບ 50,000 ຊົ່ວໂມງ. ພວກເຂົາເຈົ້າຍັງບັນລຸໄດ້ CRI ໃຫ້ຄະແນນ ສູງກວ່າ 90, ເຮັດໃຫ້ພວກມັນເຫມາະສົມສໍາລັບ gyms ແລະ workshops ບ່ອນທີ່ຄວາມຖືກຕ້ອງຂອງສີແມ່ນສໍາຄັນ. ຜູ້ຜະລິດກັບຄືນລະບົບທີ່ນິຍົມເຫຼົ່ານີ້ດ້ວຍການຮັບປະກັນ 2-4 ປີໃນສາຍ Pro-Series ຂອງພວກເຂົາ. ໃນເວລາທີ່ທ່ານລົງທຶນໃນໄຟນໍາພາ hexagon ເຫຼົ່ານີ້, ທ່ານຊື້ຄວາມທົນທານທີ່ລອດຊີວິດເປັນທົດສະວັດຂອງຄວາມຕ້ອງການການນໍາໃຊ້. ທີ່ຢູ່ອາໄສອາລູມິນຽມປ່ຽນສິ່ງທີ່ອາດຈະເປັນອຸປະກອນທີ່ຖິ້ມຂີ້ເຫຍື້ອໄປສູ່ການຍົກລະດັບ garage ຖາວອນ.
ທ່ານບໍ່ຕ້ອງການງົບປະມານຂະຫນາດໃຫຍ່ເພື່ອຍົກລະດັບພື້ນທີ່ເຮັດວຽກຂອງທ່ານ. ຕະຫຼາດປີ 2026 ສະເໜີໄຟ hexagon garage ທີ່ມີລາຄາບໍ່ແພງຫຼາຍອັນທີ່ໃຫ້ຄວາມສະຫວ່າງທີ່ຫນ້າປະທັບໃຈແລະປະສິດທິພາບທີ່ຫນ້າເຊື່ອຖື. ຊຸດມູນຄ່າເຫຼົ່ານີ້ພິສູດວ່າວິສະວະກໍາທີ່ສະຫຼາດແລະການຜະລິດທີ່ມີປະສິດທິພາບສາມາດຜະລິດແສງທີ່ມີຄຸນນະພາບໄດ້ໂດຍບໍ່ມີປ້າຍລາຄາພິເສດ. ສິ່ງທີ່ ສຳ ຄັນແມ່ນການຮູ້ວ່າຄຸນລັກສະນະໃດທີ່ທ່ານສາມາດປະນີປະນອມໄດ້ແລະອັນໃດທີ່ທ່ານບໍ່ຄວນເສຍສະລະ.
ຊຸດແສງ VEVOR hexagon ໄດ້ຮັບຄໍາແນະນໍາດ້ານງົບປະມານຂອງພວກເຮົາ. ລະບົບນີ້ຜະລິດ 26,400 lumen ໃນອຸນຫະພູມສີ 6500K ທີ່ມີ CRI 85 ຫຼືສູງກວ່າ. ທ່ານສາມາດ configure ກະດານເຂົ້າໄປໃນ ຫ້າຮູບແບບຕາຂ່າຍ hexagonal ທີ່ແຕກຕ່າງກັນ , ປັບຮູບແບບໃຫ້ເຫມາະສົມກັບຮູບຮ່າງແລະຂະຫນາດຂອງ garage ຂອງທ່ານ. ຊຸດປະກອບມີຮາດແວແລະຕົວເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ຈໍາເປັນທັງຫມົດສໍາລັບການຕິດຕັ້ງ DIY ກົງໄປກົງມາ.
ຊຸດງົບປະມານຢ່າງຫຼີກລ່ຽງບໍ່ໄດ້ກ່ຽວຂ້ອງກັບການຄ້າທຽບກັບລະບົບທີ່ນິຍົມ. VEVOR ໃຊ້ ທີ່ຢູ່ອາໄສພາດສະຕິກ ແທນທີ່ຈະເປັນອາລູມິນຽມ, ເຊິ່ງຜົນກະທົບຕໍ່ການກະຈາຍຄວາມຮ້ອນ. ຢ່າງໃດກໍ່ຕາມ, ການໂຫຼດຄວາມຮ້ອນຢູ່ທີ່ wattage ນີ້ຍັງຄົງສາມາດຈັດການໄດ້ສໍາລັບອາຍຸທີ່ຄາດໄວ້. ຕົວເຊື່ອມຕໍ່ແມ່ນປະເພດ 2-pin push-fit ແທນທີ່ຈະກ່ວາ 3-pin ແກນ snap-lock ທີ່ພົບເຫັນຢູ່ໃນຊຸດມືອາຊີບ. ຄວາມສອດຄ່ອງຂອງແສງແມ່ນດີ, ໂດຍມີຈຸດທີ່ສັງເກດເຫັນໜ້ອຍທີ່ສຸດໃນລະຫວ່າງການທົດສອບຂອງພວກເຮົາ. ຊຸດປະກອບມີໄດເວີທີ່ບໍ່ມີ flicker, ເຊິ່ງເປັນຄຸນສົມບັດຍິນດີຕ້ອນຮັບໃນລາຄານີ້. ທ່ານເສຍສະລະບາງການຄຸ້ມຄອງຄວາມຮ້ອນແລະຄວາມປອດໄພຂອງຕົວເຊື່ອມຕໍ່, ແຕ່ການປະຕິບັດຫຼັກຍັງຄົງແຂງສໍາລັບການນໍາໃຊ້ garage ທົ່ວໄປ. ການຂະຫຍາຍແມ່ນຈໍາກັດເມື່ອປຽບທຽບກັບລະບົບທີ່ນິຍົມແບບໂມດູນ, ແຕ່ຄວາມຍືດຫຍຸ່ນຫ້າຮູບແບບເຮັດໃຫ້ທ່ານມີທາງເລືອກພຽງພໍສໍາລັບ garages ມາດຕະຖານສ່ວນໃຫຍ່.
ຄຸນສົມບັດ |
ສິ່ງທີ່ທ່ານໄດ້ຮັບກັບ VEVO |
|---|---|
ທີ່ຢູ່ອາໄສ |
ພາດສະຕິກ |
ຕົວເຊື່ອມຕໍ່ |
2-pin push-fit |
ຄວາມສອດຄ່ອງຂອງແສງສະຫວ່າງ |
ດີ, ຈຸດຮ້ອນໜ້ອຍທີ່ສຸດ |
ກະພິບ |
ໄດເວີທີ່ບໍ່ມີ Flicker |
ການຄຸ້ມຄອງຄວາມຮ້ອນ |
ພຽງພໍສໍາລັບ wattage ຈັດອັນດັບ |
ການຂະຫຍາຍ |
ຮູບແບບຕາຂ່າຍໄຟຟ້າແບບຍືດຫຍຸ່ນ |
ຊຸດນີ້ສະຫນອງການປະຕິບັດທີ່ເຊື່ອຖືໄດ້ສໍາລັບ ຕ່ຳກວ່າ 200 ໂດລາ . ມັນສະຫນອງຄວາມສະຫວ່າງພຽງພໍສໍາລັບການລາຍລະອຽດ, ການສ້ອມແປງ, ແລະກິດຈະກໍາພື້ນທີ່ເຮັດວຽກທົ່ວໄປໂດຍບໍ່ມີການເຮັດໃຫ້ຕາເມື່ອຍ. ສໍາລັບລາຄາ, ທ່ານໄດ້ຮັບການປັບປຸງທີ່ສໍາຄັນໃນໄລຍະການເຮັດໃຫ້ມີແສງ garage ແບບດັ້ງເດີມ.
ສໍາລັບ garage ລົດດຽວມາດຕະຖານທີ່ວັດແທກ 12 ໂດຍ 20 ຟຸດ, ທ່ານຕ້ອງການປະມານ 8,600 lumens ສໍາລັບການນໍາໃຊ້ທົ່ວໄປຫຼື 13,700 lumens ສໍາລັບວຽກງານໃນກອງປະຊຸມ. ຊຸດ hexagon 5-grid ສະຫນອງລະຫວ່າງ 15,840 ແລະ 17,280 lumens , ກວມເອົາປະມານ 42 ຕາລາງຟຸດທີ່ມີແສງສະຫວ່າງເປັນເອກະພາບ, ບໍ່ມີເງົາ. ຜົນຜະລິດນີ້ກົງກັນຫຼືເກີນສາມຫາສີ່ໄຟຮ້ານຄ້າມາດຕະຖານ, ເຊິ່ງປົກກະຕິຈະຜະລິດ 4,000 ຫາ 5,000 lumens ແຕ່ລະຄົນ. ຮູບແບບ hexagon ລົບລ້າງຊ່ອງຫວ່າງແລະເງົາທີ່ fixtures ແຍກຕ່າງຫາກສ້າງ.
ໄຟ garage hexagon ລະດັບເຂົ້າຕົກຢູ່ໃນ ລະດັບ $80 ຫາ $200 . ການຕິດຕັ້ງທີ່ສົມບູນສໍາລັບ garage ລົດດຽວ, ລວມທັງຕາຂ່າຍໄຟຟ້າ hex ຂະຫນາດນ້ອຍ, ປົກກະຕິລາຄາ $150 ຫາ $300. ການຕິດຕັ້ງບໍ່ຈໍາເປັນຕ້ອງມີເຄື່ອງມືພິເສດ ຫຼືການຊ່ວຍເຫຼືອດ້ານວິຊາຊີບ. ທ່ານຕິດແຜງໃສ່ເພດານໂດຍໃຊ້ຮາດແວທີ່ປະກອບມາ, ເຊື່ອມຕໍ່ຕົວເຊື່ອມຕໍ່ແບບ push-fit, ແລະສຽບລະບົບເຂົ້າໄປໃນເຕົ້າສຽບມາດຕະຖານ. ຂະບວນການໃຊ້ເວລາສອງສາມຊົ່ວໂມງສໍາລັບເຈົ້າຂອງເຮືອນສ່ວນໃຫຍ່. ຊຸດເຫຼົ່ານີ້ໃຊ້ຊິບ LED ທີ່ມີປະສິດທິພາບພະລັງງານທີ່ດຶງພະລັງງານຫນ້ອຍກວ່າອຸປະກອນ fluorescent ເກົ່າໃນຂະນະທີ່ສະຫນອງຄວາມສະຫວ່າງທີ່ເຫນືອກວ່າ. ເທກໂນໂລຍີ LED ຍັງໃຫ້ຊີວິດການດໍາເນີນງານທີ່ຍາວນານ, ຫຼຸດຜ່ອນຄວາມຖີ່ຂອງການປ່ຽນຫລອດໄຟ. ທ່ານໄດ້ຮັບຮູບລັກສະນະທີ່ສະອາດ, ເປັນມືອາຊີບທີ່ປັບປຸງທັງຄວາມງາມແລະການເຮັດວຽກຂອງພື້ນທີ່ເຮັດວຽກຂອງທ່ານ. ທາງເລືອກໃນລະດັບນີ້ເຮັດຫນ້າທີ່ເປັນຈຸດເລີ່ມຕົ້ນທີ່ເຫມາະສົມສໍາລັບຜູ້ເລີ່ມຕົ້ນຫຼືຜູ້ທີ່ມີພື້ນທີ່ຈໍາກັດ garage.
ຜູ້ລາຍລະອຽດລົດຍົນມືອາຊີບ ແລະເຈົ້າຂອງຫ້ອງວາງສະແດງຕ້ອງການແສງໄຟທີ່ເປີດເຜີຍທຸກຄວາມບໍ່ສົມບູນ. ອຸປະກອນຕິດຕັ້ງ garage ມາດຕະຖານສ້າງເງົາທີ່ຊ່ອນຂໍ້ບົກພ່ອງແລະສີບິດເບືອນ. ແສງສະຫວ່າງ garage hexagon ລະດັບມືອາຊີບແກ້ໄຂບັນຫານີ້ດ້ວຍ ລະດັບ CRI ສູງ ແລະການກະຈາຍແສງສະຫວ່າງທີ່ເປັນເອກະພາບໃນທົ່ວພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ. ທ່ານຈໍາເປັນຕ້ອງເບິ່ງສະພາບທີ່ແທ້ຈິງຂອງຍານພາຫະນະທຸກຄັ້ງທີ່ທ່ານນໍາສະເຫນີໃຫ້ລູກຄ້າ.
ຄວາມຖືກຕ້ອງຂອງສີກໍານົດຄວາມສາມາດໃນການຈັບຄູ່ສີ, ກວດເບິ່ງເສື້ອຄຸມທີ່ຊັດເຈນ , ແລະປະຈຸບັນຍານພາຫະນະຢູ່ໃນແສງສະຫວ່າງທີ່ດີທີ່ສຸດ. ຊຸດທີ່ມີການຈັດອັນດັບ CRI ສູງກວ່າ 90 ສີທີ່ເຮັດໃຫ້ມີຄວາມຊື່ສັດ, ເຮັດໃຫ້ທ່ານສາມາດຊອກຫາເຄື່ອງຫມາຍ swirl ແລະເປືອກສີສົ້ມທີ່ແສງສະຫວ່າງມາດຕະຖານເຊື່ອງໄວ້. ຊິບ LED SMD 5050 ຊັ້ນນໍາສົ່ງ 120 lumens ຕໍ່ວັດໃນຂະນະທີ່ຮັກສາຄວາມຖືກຕ້ອງຂອງສີພິເສດນີ້. ການປະສົມປະສານຂອງປະສິດທິພາບແລະຄວາມແມ່ນຍໍານີ້ເຮັດໃຫ້ລະບົບເຫຼົ່ານີ້ມີຄວາມຈໍາເປັນສໍາລັບການເຮັດວຽກລາຍລະອຽດມືອາຊີບ.
ຕາຕະລາງຂ້າງລຸ່ມນີ້ສະແດງໃຫ້ເຫັນວິທີການຂະຫນາດຊຸດທີ່ແຕກຕ່າງກັນໃຫ້ບໍລິການຄໍາຮ້ອງສະຫມັກມືອາຊີບຕ່າງໆ:
ຂະໜາດ (ft) |
ຄໍາຮ້ອງສະຫມັກ |
ຄາດຄະເນ Lumens |
ຄາດຄະເນ ວັດແທກ |
|---|---|---|---|
6.8' x 10' |
ກອງປະຊຸມຂະຫນາດນ້ອຍ |
22,000+ |
~192W |
8' x 15.7' |
ມາດຕະຖານ 1-ລົດ |
66,000+ |
~550W |
11.8' x 15.7' |
ອ່າວດ່ຽວກວ້າງ |
80,000+ |
~665W |
16.2' x 7.8' |
Garage Gym |
75,000+ |
~625W |
10' x 20' |
SUV ຂະຫນາດໃຫຍ່ |
88,000+ |
~735W |
20' x 20' |
2-ຮ້ານຂາຍລົດ |
165,000+ |
~1,375W |
20' x 40' |
ຫ້ອງວາງສະແດງ |
230,000+ |
~1,850W |
30' x 40' |
ສາງ |
310,640+ |
~2,824W |
40' x 50' |
ສາງ |
547,360+ |
~4,976W |
ລະບົບເຫຼົ່ານີ້ມີຕົວຂັບທີ່ບໍ່ມີ flicker ທີ່ກໍາຈັດຄວາມເມື່ອຍລ້າຂອງຕາໃນລະຫວ່າງກອງປະຊຸມລາຍລະອຽດຍາວ. ຜົນຜະລິດທີ່ບໍ່ມີເງົາຮັບປະກັນໃຫ້ທ່ານເຫັນສະພາບທີ່ແທ້ຈິງຂອງທຸກຫນ້າຂອງແຜງ. ສໍາລັບການແກ້ໄຂສີ, ລະດັບຄວາມຖືກຕ້ອງນີ້ຊີ້ໃຫ້ເຫັນເຖິງຄວາມຈໍາເປັນ. ທ່ານສາມາດກໍານົດ holograms ແລະ buffer trails ທີ່ຈະຍັງຄົງເບິ່ງບໍ່ເຫັນພາຍໃຕ້ການເຮັດໃຫ້ມີແສງທໍາມະດາ. ຄວາມແມ່ນຍໍານີ້ແປໂດຍກົງໃນການເຮັດວຽກທີ່ມີຄຸນນະພາບສູງແລະລູກຄ້າພໍໃຈ.
ຫ້ອງວາງສະແດງແລະກອງປະຊຸມໃຫຍ່ຕ້ອງການຜົນຜະລິດ lumen ຢ່າງຫຼວງຫຼາຍເພື່ອກໍາຈັດມຸມຊ້ໍາ. ຮູບແບບຕໍ່ໄປນີ້ໃຫ້ຄວາມສະຫວ່າງພິເສດສໍາລັບພື້ນທີ່ການຄ້າທີ່ກວ້າງຂວາງ:
ຕົວແບບ |
ຂະໜາດປະກອບ (ft) |
ພະລັງງານ (ວັດ) |
Lumen Output |
|---|---|---|---|
HG8001 |
15.7 x 7.8 |
552 |
66,240 |
HG80088 |
11.8 x 15.7 |
856 |
102,730 |
HG85424 |
7.8 x 17.8 |
998 |
119,760 |
HG8040 |
19 x 25 |
1,208 |
144,960 |
HG80119 |
20 x 40 |
1,998 |
239,760 |
ການຕັ້ງຄ່າທີ່ກໍາຫນົດເອງເກີນ 41 ຟຸດຍັງຄົງມີຢູ່ສໍາລັບຄໍາຮ້ອງສະຫມັກໃນສາງ. ຜູ້ຜະລິດລະບຸວ່າຜົນຜະລິດສາມາດບັນລຸ 547,360+ lumens ສໍາລັບການຕິດຕັ້ງຂະຫນາດໃຫຍ່ເຫຼົ່ານີ້. ທ່ານໄດ້ຮັບຄວາມສາມາດໃນການທົດແທນອຸປະກອນ fluorescent ທີ່ລ້າສະໄຫມດ້ວຍເທກໂນໂລຍີ LED ທີ່ທັນສະໄຫມທີ່ບໍລິໂພກພະລັງງານຫນ້ອຍລົງໃນຂະນະທີ່ຜະລິດການສະຫວ່າງທີ່ດີກວ່າ. ລະບົບເຫຼົ່ານີ້ປ່ຽນພື້ນທີ່ຖໍ້າໄປສູ່ສະພາບແວດລ້ອມທີ່ສົດໃສ, ຕ້ອນຮັບທີ່ສະແດງຍານພາຫະນະຢ່າງມີປະສິດທິພາບ.
ເຫຼົ່ານີ້ລະບົບມືອາຊີບ justify ການລົງທຶນຂອງເຂົາເຈົ້າໂດຍຜ່ານການ longevity ແລະປະສິດທິພາບ. ທີ່ຢູ່ອາໄສອາລູມິນຽມ dissipate ຄວາມຮ້ອນປະສິດທິພາບ, ປົກປັກຮັກສາ chip LED ແລະຄົນຂັບຈາກຄວາມລົ້ມເຫຼວກ່ອນໄວອັນຄວນ. ທ່ານໄດ້ຮັບຜົນຜະລິດແສງສະຫວ່າງທີ່ສອດຄ່ອງກັນ 6500K ທີ່ຮັກສາຄຸນນະພາບຂອງຕົນສໍາລັບປີຂອງການດໍາເນີນງານປະຈໍາວັນ. ການອອກແບບ modular ຊ່ວຍໃຫ້ທ່ານສາມາດຂະຫຍາຍການຄຸ້ມຄອງໃນຂະນະທີ່ທຸລະກິດຂອງທ່ານເຕີບໃຫຍ່, ເພີ່ມແຜງໃສ່ຕາຂ່າຍໄຟຟ້າທີ່ມີຢູ່ໂດຍບໍ່ມີການປ່ຽນແທນລະບົບທັງຫມົດ.
ຊຸດມາດຕະຖານໃຫ້ບໍລິການ garages ປົກກະຕິໄດ້ດີ. ສະຖານທີ່ທີ່ເປັນເອກະລັກຕ້ອງການການແກ້ໄຂທີ່ມີຄວາມຍືດຫຍຸ່ນຫຼາຍຂຶ້ນ. ພາກນີ້ກວມເອົາລະບົບທີ່ຖືກອອກແບບສໍາລັບການຕັ້ງຄ່າທີ່ກໍາຫນົດເອງແລະພື້ນທີ່ຂະຫຍາຍ.
HexGlow ສະເຫນີໃຫ້ ການຄັດເລືອກທີ່ໃຫຍ່ທີ່ສຸດຂອງຊຸດ DIY hexagon ແລະ Honeycomb ເຮັດ ໃຫ້ມີແສງ. ລະບົບຂອງພວກເຂົາເນັ້ນຫນັກໃສ່ການອອກແບບແບບໂມດູນ, ຊ່ວຍໃຫ້ທ່ານສາມາດຫັນປ່ຽນພື້ນທີ່ຕ່າງໆໄດ້ຢ່າງງ່າຍດາຍ. ທ່ານສາມາດປຶກສາກັບຜູ້ຊ່ຽວຊານດ້ານການເຮັດໃຫ້ມີແສງເພື່ອສ້າງການອອກແບບທີ່ກໍາຫນົດເອງທີ່ເຫມາະສົມກັບຂະຫນາດຂອງ garage ແລະຄວາມຕ້ອງການສະເພາະຂອງທ່ານ.
ການທົບທວນຄືນຂອງລູກຄ້າຢ່າງຕໍ່ເນື່ອງຊີ້ໃຫ້ເຫັນຈຸດແຂງສອງຢ່າງ: ຄວາມງ່າຍໃນການຕິດຕັ້ງແລະການຂະຫຍາຍ. ຜູ້ຊື້ຄົນຫນຶ່ງໃຫ້ຂໍ້ສັງເກດວ່າ, 'ຂ້ອຍຈະເພີ່ມຕື່ມໃສ່ບ່ອນຈອດລົດໃນບ້ານຂອງພວກເຮົາໃນໄວໆນີ້.' ຢືນຢັນອີກຄົນຫນຶ່ງ, 'ປະກອບງ່າຍ ແລະເບິ່ງດີຫຼາຍ.' ການຢັ້ງຢືນເຫຼົ່ານີ້ສະທ້ອນເຖິງລະບົບຂອງແທ້. ລັກສະນະ modular.
ລະບົບ LONYUNG ສະຫນອງການຄວບຄຸມ granular ຫຼາຍສໍາລັບກອງປະຊຸມທີ່ຮຸນແຮງ. ທ່ານສາມາດສ້າງຮູບແບບຫມູ່ຄະນະປະມານປະຕູ, racks, ແລະອຸປະກອນ. ຜູ້ຊື້ການຄ້າແລະຜູ້ທີ່ວາງແຜນການຂະຫຍາຍຕົວໃນອະນາຄົດໄດ້ຮັບຜົນປະໂຫຍດຫຼາຍທີ່ສຸດຈາກວິທີການນີ້. ໄດ້ ຕາຕະລາງຂ້າງລຸ່ມນີ້ ປຽບທຽບສອງທາງເລືອກ modular ຊັ້ນນໍາ:
ຄຸນສົມບັດ |
ລອນຢົງ |
Hexagon Garage |
|---|---|---|
ຢືດຢຸ່ນ |
ປັບຂະຫນາດຕາມອຸປະສັກ |
ຕາຂ່າຍໄຟຟ້າທີ່ກຳນົດໄວ້ລ່ວງໜ້າສຳລັບບ່ອນຈອດລົດທົ່ວໄປ |
ເປົ້າໝາຍຜູ້ໃຊ້ |
ຜູ້ຊື້ການຄ້າ, ກອງປະຊຸມທີ່ຮ້າຍແຮງ |
enthusiasts DIY, ເຈົ້າຂອງເຮືອນ |
ຄວາມສາມາດໃນການຂະຫຍາຍ |
ການຈັດວາງຫຼາຍບ່ອນ, ການຍົກລະດັບໃນອະນາຄົດ |
ຕົ້ນຕໍແມ່ນ garages ແລະ gyms |
ຂໍ້ມູນຈໍາເພາະ |
ໂມດູນ lumen ສູງ, 6500K, CRI ສູງ |
ຕາຂ່າຍໄຟຟ້າທີ່ສົດໃສ, ຕິດຕັ້ງງ່າຍ |
ທັງສອງລະບົບໃຫ້ອຸນຫະພູມສີແສງສະຫວ່າງກາງເວັນແລະ CRI ສູງສໍາລັບການຮັບຮູ້ສີທີ່ຖືກຕ້ອງ. ການເລືອກຂອງທ່ານແມ່ນຂຶ້ນກັບວ່າທ່ານຕ້ອງການການຄວບຄຸມແບບ granular ຫຼືສະດວກສະບາຍ plug-and-play.
ຊຸດແສງສະຫວ່າງຂະຫນາດໃຫຍ່ 39 Grid Hex ຢືນເປັນທາງເລືອກທີ່ມີຂະຫນາດໃຫຍ່ທີ່ສຸດສໍາລັບ 2 ລົດແລະ 3-car garages. ພື້ນທີ່ຄອບຄຸມຂອງມັນກວມເອົາ 20 ຟຸດ 21.5 ຟຸດ , ສະຫນອງການສະຫວ່າງເຕັມພື້ນທີ່. ສໍາລັບບໍລິບົດ, ລະບົບ 14-grid ຂະຫນາດນ້ອຍກວ່າໃຫ້ລະຫວ່າງ 37,620 ແລະ 41,040 lumen . ທ່ານຄວນຕັ້ງເປົ້າຫມາຍ 100 ຫາ 150 lumen ຕໍ່ຕາແມັດສໍາລັບການນໍາໃຊ້ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກ.
ຮູບຮ່າງເພດານທີ່ບໍ່ສະຫມໍ່າສະເຫມີນໍາສະເຫນີສິ່ງທ້າທາຍທີ່ເປັນເອກະລັກ. ຕາຂ່າຍສີ່ຫລ່ຽມມາດຕະຖານມັກຈະປ່ອຍໃຫ້ຊ່ອງຫວ່າງຫຼືຂະຫຍາຍອອກໄປນອກຫນ້າດິນ. ສໍາລັບສະຖານະການເຫຼົ່ານີ້, ຜູ້ຜະລິດແນະນໍາ a ຮູບແບບທີ່ກໍານົດເອງ . ຜູ້ຜະລິດໜຶ່ງແນະນຳວ່າ: 'ແນະນຳການຈັດວາງແບບກຳນົດເອງສຳລັບຂະໜາດເພດານທີ່ບໍ່ສະໝໍ່າສະເໝີ... ສົ່ງຂະໜາດບ່ອນຈອດລົດຂອງເຈົ້າໃຫ້ພວກເຮົາ ແລະພວກເຮົາຈະຊ່ວຍອອກແບບໃຫ້ເໝາະສົມ.'
Wendi C. ຊື້ລະບົບສໍາລັບ garage oversized ຂອງນາງ. ນາງໄດ້ລາຍງານວ່າຮັກແສງໄຟ, ໂດຍສັງເກດວ່າພວກເຂົາສະຫນອງຄວາມສະຫວ່າງທີ່ສົມບູນແບບ. ການຕິດຕັ້ງ DIY ພິສູດໄດ້ກົງໄປກົງມາ, ແລະນາງໄດ້ສາຍລະບົບເປັນມືອາຊີບກັບສະຫຼັບຝາ. ປະສົບການຂອງນາງສະແດງໃຫ້ເຫັນວ່າ ໄຟ garage hexagon ຂະຫນາດໃຫຍ່ຮູບແບບ ສາມາດຫັນປ່ຽນເຖິງແມ່ນວ່າສະຖານທີ່ທີ່ຕ້ອງການຫຼາຍທີ່ສຸດ.
ລະບົບພິເສດເຫຼົ່ານີ້ປ່ຽນແທນການຕິດໄຟໃນບ່ອນຈອດລົດ, ຫ້ອງອອກກຳລັງກາຍ ຫຼືບ່ອນເຮັດວຽກທີ່ກວ້າງຂວາງ. ທ່ານໄດ້ຮັບຄວາມສະຫວ່າງທີ່ເປັນເອກະພາບ, ບໍ່ມີເງົາທົ່ວພື້ນທີ່ທັງຫມົດ. ລັກສະນະ modular ຂອງຊຸດເຫຼົ່ານີ້ຫມາຍຄວາມວ່າທ່ານສາມາດ configure layout ໄດ້ຕາມຄວາມຕ້ອງການຂອງທ່ານພັດທະນາ.
ແຫຼ່ງຮູບ: pexels
ໃນປັດຈຸບັນທ່ານມີການທົບທວນຄືນລະອຽດຂອງແຕ່ລະລະບົບ. ຕາຕະລາງນີ້ condenses ຂໍ້ມູນນັ້ນເຂົ້າໄປໃນຈຸດອ້າງອີງດຽວ. ໃຊ້ມັນເພື່ອປຽບທຽບຜູ້ນໍາ ແສງ garage hexagon ໂດຍບໍ່ມີການສະແກນການທົບທວນຄືນຢ່າງເຕັມທີ່ອີກເທື່ອຫນຶ່ງ. ແຕ່ລະແຖວມີລາຍຊື່ສະເພາະທີ່ຢືນຢັນແລ້ວຈາກຂະບວນການທົດສອບຂອງພວກເຮົາ.
ຜະລິດຕະພັນ |
Lumens |
ວັດແທກ |
CRI |
ອຸນຫະພູມສີ |
ການຢັ້ງຢືນ |
ລາຄາ |
ທີ່ດີທີ່ສຸດສໍາລັບ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
HyperLITE 14-Grid |
80,000 |
700W |
90+ |
6500K |
UL/ETL |
$189.99 |
ຫ້ອງວາງສະແດງຂະຫນາດໃຫຍ່, ຄວາມສະຫວ່າງສູງສຸດ |
ອະລູມິນຽມ Pro-Series |
32,200 |
322W |
90+ |
6500K |
UL/ETL |
$249–$349 |
ອາຍຸຍືນ, ການກະຈາຍຄວາມຮ້ອນ |
ຊຸດ 5 ຮູບແບບ VEVOR |
26,400 |
~220W |
85+ |
6500K |
UL/ETL |
ຕ່ຳກວ່າ 200 ໂດລາ |
ເຈົ້າຂອງເຮືອນທີ່ມີສະຕິງົບປະມານ |
ການເຂົ້າລະດັບ 5-ຕາຂ່າຍ |
15,840–17,280 |
~140W |
80+ |
6500K |
UL/ETL |
$80–$200 |
garage ລົດດຽວ |
ຊຸດລາຍລະອຽດສູງ CRI |
22,000+ |
~192W |
95+ |
6500K |
UL/ETL |
$300–$450 |
ການແກ້ໄຂສີ, ລາຍລະອຽດ |
HG8001 |
66,240 |
552W |
90+ |
6500K |
UL/ETL |
$500–$650 |
ອ່າວການຄ້າຂະໜາດນ້ອຍ |
HG8040 |
144,960 |
1,208W |
90+ |
6500K |
UL/ETL |
$1,200+ |
ຫ້ອງວາງສະແດງຂະຫນາດໃຫຍ່ |
HexGlow Modular |
ແຕກຕ່າງກັນ |
ແຕກຕ່າງກັນ |
90+ |
6500K |
UL/ETL |
ໃບສະເໜີລາຄາແບບກຳນົດເອງ |
ການຈັດວາງແບບກຳນົດເອງ, ຂະຫຍາຍ |
ໂມດູລາ LONYUNG |
ແຕກຕ່າງກັນ |
ແຕກຕ່າງກັນ |
90+ |
6500K |
UL/ETL |
ໃບສະເໜີລາຄາແບບກຳນົດເອງ |
ຜູ້ຊື້ການຄ້າ, ຮ້ານຄ້າຫຼາຍບ່ອນ |
ຊຸດໃຫຍ່ 39-ຕາຂ່າຍໄຟຟ້າ |
100,000+ |
~900W |
90+ |
6500K |
UL/ETL |
$800–$1,100 |
ບ່ອນຈອດລົດ 2-3 ຄັນ, ຫ້ອງອອກກໍາລັງກາຍ |
ຕາຕະລາງນີ້ສະແດງໃຫ້ເຫັນຮູບແບບທີ່ຊັດເຈນ. ລະບົບ HYPERLITE ໃຫ້ອັດຕາສ່ວນ lumen ຕໍ່ໂດລາທີ່ສູງທີ່ສຸດໃນບັນດາຊຸດທົດສອບທັງໝົດ. ອະລູມີນຽມ Pro-Series ສັ່ງໃຫ້ຄວາມຄຸ້ມຄ່າສຳລັບອາຍຸການຍືດອາຍຸຂອງມັນ ແລະການຈັດການຄວາມຮ້ອນທີ່ເໜືອກວ່າ. VEVOR ສະຫນອງການດຸ່ນດ່ຽງທີ່ດີທີ່ສຸດຂອງການປະຕິບັດແລະລາຄາທີ່ເຫມາະສົມສໍາລັບການໃຊ້ທີ່ຢູ່ອາໄສທົ່ວໄປ.
ພິຈາລະນາຮູບສີ່ຫຼ່ຽມມົນຂອງ garage ຂອງທ່ານກ່ອນທີ່ຈະເລືອກ. ບ່ອນຈອດລົດສອງລົດມາດຕະຖານທີ່ວັດແທກໄດ້ 20 ຄູນ 20 ຟຸດຕ້ອງການປະມານ 40,000 lumens ສໍາລັບວຽກງານລາຍລະອຽດ. ຊຸດຂະຫນາດໃຫຍ່ 39-Grid ຫຼື HG8040 ສະຫນອງການຄຸ້ມຄອງທີ່ພຽງພໍສໍາລັບພື້ນທີ່ນັ້ນ. ບ່ອນຈອດລົດລົດດ່ຽວຂະໜາດນ້ອຍປະຕິບັດໄດ້ດີກັບຊຸດເຂົ້າລະດັບ ຫຼື VEVOR.
ການຢັ້ງຢືນຍັງຄົງສອດຄ່ອງໃນທົ່ວທຸກຜະລິດຕະພັນທີ່ແນະນໍາ. ທ່ານຄວນກວດສອບເຄື່ອງຫມາຍ UL ຫຼື ETL ໃນຊຸດໃດກໍ່ຕາມທີ່ທ່ານພິຈາລະນາ, ໂດຍບໍ່ຄໍານຶງເຖິງຈຸດລາຄາຂອງມັນ. ການກວດສອບຄັ້ງດຽວນີ້ປົກປ້ອງການລົງທຶນແລະຊັບສິນຂອງທ່ານ.
ຄວາມແຕກຕ່າງຂອງລາຄາສະທ້ອນໃຫ້ເຫັນເຖິງຄຸນນະພາບວັດສະດຸແລະຜົນຜະລິດ lumen. ຊຸດງົບປະມານໃຊ້ເຮືອນພາດສະຕິກແລະຕົວເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ງ່າຍດາຍກວ່າ. ລະບົບມືອາຊີບລວມເອົາການຮອງອະລູມິນຽມແລະການເຊື່ອມຕໍ່ snap-lock ທີ່ເຂັ້ມແຂງ. ການເລືອກຂອງເຈົ້າແມ່ນຂຶ້ນກັບວ່າເຈົ້າຄາດວ່າລະບົບຈະໃຫ້ບໍລິການເຈົ້າຈັກປີ.
ທ່ານຕ້ອງຄິດໄລ່ຄວາມຕ້ອງການແສງສະຫວ່າງຂອງ garage ຂອງທ່ານກ່ອນທີ່ຈະເລືອກຊຸດ. ສູດມາດຕະຖານອຸດສາຫະກໍາຄູນພື້ນທີ່ພື້ນທີ່ຂອງທ່ານໂດຍລະດັບຄວາມສະຫວ່າງເປົ້າຫມາຍ: lumens ທັງຫມົດ = square footage × lumens ເປົ້າຫມາຍຕໍ່ຕາແມັດ. ກິດຈະກໍາທີ່ແຕກຕ່າງກັນຕ້ອງການລະດັບຄວາມສະຫວ່າງທີ່ແຕກຕ່າງກັນ. ບ່ອນຈອດລົດ ແລະບ່ອນເກັບມ້ຽນຕ້ອງການເທົ່ານັ້ນ 75 lumen ຕໍ່ຕາແມັດ . ວຽກງານ DIY ທົ່ວໄປຕ້ອງການ 100 lumens ຕໍ່ຕາແມັດ. ລາຍລະອຽດເຮືອນຕ້ອງການ 150 lumen ຕໍ່ຕາແມັດ. ລາຍລະອຽດແບບມືອາຊີບ ຕ້ອງການ 200 ຫາ 300 lumens ຕໍ່ຕາແມັດ.
ຂະຫນາດບ່ອນຈອດລົດ |
ບ່ອນຈອດລົດ (75 ມມ/ຕາແມັດ) |
DIY (100 lm/sq ft) |
ລາຍລະອຽດເຮືອນ (150 ມມ/ຕາແມັດ) |
ລາຍລະອຽດ Pro (250 lm/sq ft) |
|---|---|---|---|---|
ອ່າວດຽວ (200 ຕາແມັດ) |
15,000 ກີບ |
20,000 ກີບ |
30,000 ກີບ |
50,000 ກີບ |
ອ່າວຄູ່ (400 ຕາແມັດ) |
30,000 ກີບ |
40,000 ກີບ |
60,000 ກີບ |
100,000 ລມ |
ສາມອ່າວ (600 ຕາແມັດ) |
45,000 ກີບ |
60,000 ກີບ |
90,000 ກີບ |
150,000 ກີບ |
ສູດອຸດສາຫະກໍາທີ່ຫລອມໂລຫະກວມເອົາການສູນເສຍແສງສະຫວ່າງຈາກອຸປະກອນແລະການດູດຊຶມເພດານ. lumens ເບື້ອງຕົ້ນ = ພື້ນທີ່ພື້ນ × ເປົ້າໝາຍຕີນທຽນ ÷ 0.7. ການອະນຸຍາດໃຫ້ນໍາໃຊ້ນີ້ຮັບປະກັນລະບົບທີ່ຕິດຕັ້ງຂອງທ່ານໃຫ້ຄວາມສະຫວ່າງທີ່ພຽງພໍຫຼັງຈາກຄວາມບໍ່ມີປະສິດທິພາບໃນໂລກທີ່ແທ້ຈິງ. ສໍາລັບບ່ອນຈອດລົດ 12×20 ຟຸດ, ການນໍາໃຊ້ທົ່ວໄປຕ້ອງການປະມານ 8,600 lumens. ວຽກງານກອງປະຊຸມຢູ່ໃນພື້ນທີ່ດຽວກັນນັ້ນຕ້ອງການປະມານ 13,700 lumen. A 20×20 ຕີນ garage ລົດສອງຕ້ອງການປະມານ 14,300 lumen ສໍາລັບການນໍາໃຊ້ທົ່ວໄປແລະ 22,900 lumen ສໍາລັບກິດຈະກໍາກອງປະຊຸມ. ອ່າວລາຍລະອຽດຕ້ອງການຜົນຜະລິດຫຼາຍ, ມີພື້ນທີ່ 20 × 20 ຕີນຕ້ອງການປະມານ 34,300 lumens ຢູ່ 60 ຕີນທຽນບວກກັບໄຟຕັ້ງ.
ທ່ານຕ້ອງຕັດສິນໃຈລະຫວ່າງ plug-in ແລະການຕິດຕັ້ງ hardwired ກ່ອນທີ່ຈະຊື້. ລະບົບ plug-in ເຊື່ອມຕໍ່ໂດຍກົງກັບທໍ່ຜະຫນັງມາດຕະຖານໂດຍໃຊ້ a ປລັກສຽບດິນ 3 ຂາ . ຊຸດເຫຼົ່ານີ້ບໍ່ຕ້ອງການຊ່າງໄຟຟ້າ ແລະໃຫ້ການຕິດຕັ້ງທີ່ງ່າຍທີ່ສຸດ. ລະບົບສາຍໄຟຟ້າເຊື່ອມຕໍ່ໂດຍກົງເຂົ້າໄປໃນວົງຈອນໄຟຟ້າຂອງ garage ຂອງທ່ານ. ທ່ານຄວນຈ້າງຊ່າງໄຟຟ້າທີ່ມີໃບອະນຸຍາດສໍາລັບການຕິດຕັ້ງປະເພດນີ້. ການຕິດຕັ້ງດ້ວຍສາຍດ້ວຍສາຍຊ່ວຍໃຫ້ການຄວບຄຸມສະວິດຕິດຝາ, ເຊິ່ງເຈົ້າຂອງເຮືອນຫຼາຍຄົນມັກ.
ຄຸນະພາບທັງຫມົດ ໄຟ garage hexagon ມີ 3-pin ເຊື່ອມຕໍ່ພື້ນດິນສໍາລັບການເຊື່ອມຕໍ່ໄຟຟ້າທີ່ປອດໄພ. ມາດຕະຖານນີ້ຮັບປະກັນການຫາຄູ່ທີ່ປອດໄພລະຫວ່າງແຜງແລະຫຼຸດຜ່ອນຄວາມສ່ຽງຂອງການເຊື່ອມຕໍ່ວ່າງ. ຂະບວນການຕິດຕັ້ງ diy ສໍາລັບຊຸດ plug-in ໃຊ້ເວລາສອງສາມຊົ່ວໂມງ. ທ່ານຕິດກະດານກັບເພດານ, ເຊື່ອມຕໍ່ຕົວເຊື່ອມຕໍ່ທີ່ເຫມາະ, ແລະສຽບລະບົບເຂົ້າໄປໃນເຕົ້າສຽບ.
ຕົວເລືອກການຄວບຄຸມແຕກຕ່າງກັນໄປຕາມຜູ້ຜະລິດ. ຊຸດສ່ວນໃຫຍ່ປະກອບມີການຄວບຄຸມໄລຍະໄກສໍາລັບການປັບຄວາມສະຫວ່າງແລະອຸນຫະພູມສີ. ບາງລະບົບລະດັບພຣີມຽມສະເໜີການເຊື່ອມໂຍງກັບແອັບ smartphone ສະມາດໂຟນ. ບໍ່ມີຊຸດທົດສອບໃດໆທີ່ໃຫ້ຄວາມເຂົ້າກັນໄດ້ຂອງ Bluetooth ຫຼື smart home. ທ່ານຄວນກວດສອບວິທີການຄວບຄຸມທີ່ມີຢູ່ກ່ອນທີ່ຈະຊື້ເພື່ອຮັບປະກັນວ່າພວກມັນກົງກັບຄວາມມັກຂອງທ່ານ.
ສໍາລັບເຈົ້າຂອງເຮືອນສ່ວນໃຫຍ່, ລະບົບ HYPERLITE ຍັງຄົງເປັນທາງເລືອກອັນດັບຫນຶ່ງຂອງພວກເຮົາ. ມັນສະຫນອງການປະສົມປະສານ unbeatable ຂອງຜົນຜະລິດ lumen ສູງແລະລາຄາທີ່ເຫມາະສົມ. VEVOR ສະຫນອງມູນຄ່າທີ່ດີທີ່ສຸດສໍາລັບຜູ້ຊື້ທີ່ມີງົບປະມານ. ຜູ້ຊ່ຽວຊານທີ່ຕ້ອງການຄວາມຖືກຕ້ອງຂອງສີຄວນເລືອກຊຸດທີ່ມີ CRI ສູງ. ການຕັດສິນໃຈຂອງທ່ານຕ້ອງກົງກັບຂະຫນາດ garage, ງົບປະມານ, ແລະກິດຈະກໍາຕົ້ນຕໍຂອງທ່ານ. ແສງສະຫວ່າງທີ່ດີທີ່ສຸດເຫມາະສົມກັບຄວາມຕ້ອງການທີ່ເປັນເອກະລັກຂອງທ່ານໂດຍບໍ່ມີການປະນີປະນອມ. ພວກເຮົາຊຸກຍູ້ໃຫ້ທ່ານຊື້ດ້ວຍຄວາມຫມັ້ນໃຈ. ພື້ນທີ່ເຮັດວຽກຂອງທ່ານສົມຄວນໄດ້ຮັບແສງສະຫວ່າງທີ່ເໜືອກວ່າ ແລະປະສິດທິພາບລະດັບມືອາຊີບ. ພິຈາລະນາ garage hexagon lights ເປັນການຍົກລະດັບຖາວອນກັບຊັບສິນຂອງທ່ານ. ການລົງທຶນນີ້ຫັນປ່ຽນທັງຮູບແບບ ແລະໜ້າທີ່. ການລົງທືນໃນການເຮັດໃຫ້ມີແສງ hexagon ທີ່ຖືກຕ້ອງແມ່ນການຍົກລະດັບການປ່ຽນແປງທີ່ປັບປຸງທັງຮູບແບບແລະຫນ້າທີ່ຂອງ garage ຂອງທ່ານສໍາລັບປີຂ້າງຫນ້າ.
ຫຼາຍທີ່ສຸດ ໄຟ garage hexagon ໃຊ້ຂະບວນການ DIY ກົງໄປກົງມາ. ທ່ານຕິດແຜງໃສ່ເພດານດ້ວຍຮາດແວທີ່ລວມຢູ່, ເຊື່ອມຕໍ່ຕົວເຊື່ອມຕໍ່ແບບ push-fit, ແລະສຽບເຂົ້າໄປໃນເຕົ້າສຽບມາດຕະຖານ. ຂະບວນການໃຊ້ເວລາສອງສາມຊົ່ວໂມງ. ລະບົບສາຍແຂງຕ້ອງການຊ່າງໄຟຟ້າທີ່ມີໃບອະນຸຍາດສໍາລັບການຄວບຄຸມສະວິດຝາ.
ລະບົບອາລູມິນຽມໃນເຮືອນບັນລຸ 80,000+ ຊົ່ວໂມງຕາມການຄາດຄະເນຕະຫຼອດຊີວິດຂອງ TM-21. ທາງເລືອກພາດສະຕິກລົ້ມເຫລວພາຍໃຕ້ 35,000 ຊົ່ວໂມງ. ການນໍາໃຊ້ລະບົບອາລູມິນຽມປະຈໍາວັນຫມາຍຄວາມວ່າປະມານແປດປີຂອງການບໍລິການ. ຫນ່ວຍພາດສະຕິກອາດຈະລົ້ມເຫລວພາຍໃນສິບແປດເດືອນພາຍໃຕ້ເງື່ອນໄຂດຽວກັນ.
ຊຸດຄຸນນະພາບທີ່ມີການຢັ້ງຢືນ UL ຫຼື ETL ເຮັດວຽກຢ່າງປອດໄພໃນສະພາບແວດລ້ອມບ່ອນຈອດລົດປົກກະຕິ. ໄດເວີ LED ສ້າງຄວາມຮ້ອນຂອງຕົນເອງໃນລະຫວ່າງການປະຕິບັດງານ. ເຮືອນອາລູມິນຽມຮັກສາອຸນຫະພູມເຊື່ອມຕໍ່ຢູ່ໃກ້ກັບ 65 ອົງສາ C, ປົກປ້ອງອົງປະກອບເຖິງແມ່ນວ່າໃນສະພາບແວດລ້ອມເຢັນ. ກວດເບິ່ງສະເພາະຜູ້ຜະລິດສໍາລັບອຸນຫະພູມຕ່ໍາສຸດຂອງການດໍາເນີນງານກ່ອນທີ່ຈະຊື້.
ລະບົບໂມດູນຈາກ HexGlow ແລະ LONYUNG ອະນຸຍາດໃຫ້ຂະຫຍາຍໃນອະນາຄົດ. ທ່ານເພີ່ມແຜງໃສ່ຕາຂ່າຍໄຟຟ້າທີ່ມີຢູ່ແລ້ວໂດຍບໍ່ປ່ຽນແທນລະບົບທັງໝົດ. ຊຸດ VEVOR ສະເໜີໃຫ້ຫ້າຮູບແບບຕາໜ່າງທີ່ກຳນົດໄວ້ລ່ວງໜ້າ ແຕ່ຄວາມສາມາດຂະຫຍາຍໄດ້ຈຳກັດ. ພິຈາລະນາຄວາມຕ້ອງການໃນອະນາຄົດຂອງເຈົ້າກ່ອນທີ່ຈະເລືອກລະບົບ.
ເທກໂນໂລຍີ LED ດຶງພະລັງງານຫນ້ອຍລົງຢ່າງຫຼວງຫຼາຍກ່ວາອຸປະກອນ fluorescent ເກົ່າໃນຂະນະທີ່ໃຫ້ຄວາມສະຫວ່າງທີ່ເຫນືອກວ່າ. ຊຸດ 220W ປົກກະຕິແລ່ນຫ້າຊົ່ວໂມງປະຈໍາວັນມີລາຄາປະມານ $4 ຕໍ່ເດືອນໃນອັດຕາຄ່າໄຟຟ້າສະເລ່ຍ. ການປະຫຍັດພະລັງງານຊົດເຊີຍລາຄາຊື້ເບື້ອງຕົ້ນໃນໄລຍະອາຍຸຂອງລະບົບ.